Kuchnia kaflowa niegdyś kojarzyła się z westfalką lub z dużym, ciężkim piecem, który musiał ogrzewać całe mieszkanie. Tymczasem współczesne kuchnie stanowią bardziej element wystroju, choć są tak samo funkcjonalne jak poprzednie.

Oszczędność i design

Kuchnie na węgiel i drewno mają jedną główną przewagę nad innymi źródłami energii i ciepła, a mianowicie niezależność. To my decydujemy kiedy, jak i do jakiego stopnia nagrzejemy nasze cztery kąty. Oczywiście, ma to swoje wady, gdyż trzeba przynieść węgiel lub drewno. Za to z pewnością oszczędzimy na oleju, prądzie, czy gazie. To jednak nie wszystko. Ciepły ogień płonący w piecu kojarzy się nam zwykle z bezpieczeństwem i rodzinną atmosferą. Ot, jesteśmy tradycjonalistami i to niezależnie od tego, czy dom ma charakter nowoczesny, klasyczny czy rustykalny.

Kuchnia z możliwością gotowania

Sama kuchnia kaflowa to jednak tylko jeden element. Niezmiernie ważna jest również opcja gotowania na ogniu. Do tego służą odpowiednie płyty żeliwne, które w wyjątkowy sposób rozprowadzają i utrzymują ciepło, a ponadto zapewniają potrawom wyjątkowy, soczysty smak oraz aromat unoszący się później w mieszkaniu. Dodatkowo nad płytą kuchenną nie pojawiają się tłuste osady jak w przypadku kuchenek gazowych.

Piece na drewno, które w górnej części mają przeszklony piekarnik są piękne wizualnie i stanowią nietuzinkową ozdobę. Ponadto dzięki zainstalowaniu płyty żeliwnej można na nich gotować i smażyć. Pod nią znajduje się prawdziwy ogień, dzięki któremu potrawy nabiorą smaku i zapachu z dzieciństwa.